Zostałam Mamą Cukiereczka 7 lipca 2014 roku.

Wtedy zdiagnozowano u naszego starszego (choć zaledwie 5 letniego) syna cukrzycę typu 1 – tak zwaną dziecięcą.

Świat stanął do góry nogami. Dwa tygodnie pobytu w szpitalu, tygodniowe szkolenie, mnóstwo zakazów i nakazów. Zupełnie nowa rzeczywistość.

Zaczęłam pisać tego bloga jeszcze w szpitalu i po powrocie do domu kontynuowałam. Początkowo pisałam, bo to pomagało mnie – stanięcie obok tego co nas dotyka, spojrzenie z lotu ptaka i opisanie jej, pozwalało spojrzeć z dystansem na spotykające nas trudności.

Teraz wiem, że Mama Cukiereczka pomaga również innym – Rodzicom Nowo Zdiagnozowanych Cukiereczków, będących w takim szoku, w jakim my byliśmy, ale także Rodzicom – nie Cukiereczków, którzy po prostu chcą się dowiedzieć więcej na temat tej choroby.

Mama Cukiereczka nie jest blogiem medycznym. Nie piszę tu o zdrowotnych aspektach cukrzycy dziecięcej. Nie daję porad medycznych, gdyż nie mam w tym kierunku żadnych kompetencji. Bloga Mama Cukiereczka jest o życiu naszej Rodziny – życiu z dodatkowym członkiem załogi na pokładzie – cukrzycą.

Zapraszam Cię serdecznie do rozgoszczenia się w tym miejscu. Z wielką chęcią czytam wszystkie komentarze, choć nie akceptuję tych, w których ktoś obraża mnie lub moich czytelników.

Życzę Ci miłego dnia

Jaś_z mamą_niebieskie_czarno_białe

Mama Cukiereczka