WAGA, KACZUSZKA I PRZEDSZKOLAKI

CZYLI CO SIĘ NAPRAWDĘ LICZY W PRZEDSZKOLU?

 

Spieszę napisać Wam jak minęły pierwsze dni w przedszkolu zarówno Cukiereczkowi, jak i Frankowi, dla którego był to przecież debiut.

No cóż – rano Rodzice Cukiereczka inteligencją się nie wykazali, gdyż zapomnieli zabrać wagi. To wynik porannych nerwów i pakowania całej wyprawki przedszkolnej dla młodszego debiutanta – te wszystkie zapasowe majty, poszewki na kołdry, kapcie itp. Już się odzwyczailiśmy od tego, że Mały, nawet jeszcze nie trzyletni przedszkolak ma tego aż tak dużo.

A w przedszkolu dramat – bo znaczek kaczuszki, którą wybrał sobie Franio  w szatni został przez przypadek zajęty przez koleżankę Frania z grupy i dla niego zostało jabłuszko. A on nie chce jabłuszka, on „chceeee kaczuszkeeeee”.

Jeden dramat się kończy a drugi zaczyna – w przedszkolu wszyscy na równych nogach, bo przecież pierwszy posiłek dla Jasia, a tu wagi nie ma. Panie woźne biegają z kawałkami jabłka i pokazują nam naocznie czy takie może być i tak samo z kanapeczką chleba. Na szczęście ja i Tata Cukiereczka faktycznie już mamy wagę w oczach i chleb i jabłko potrafię zważyć oczami z dokładnością do 95% :)

Z tego wszystkiego Cukiereczek został uprzywilejowany, bo standardowo dzieci siedzą tam, gdzie mają wyznaczone miejsca a Jaś mógł wybrać sobie miejsce, które chce (nie, żeby miał duży wybór skoro prawie wszystkie dzieci już siedziały przy stołach :))

Pierwszy pomiar ogarniał Tata Cukiereczka i o 11.30 zjawił się w przedszkolu. Normalnie o tej porze Jaś miał cukier na poziomie około 130 a dzisiaj szok – 60! Objawów oczywiście żadnych, nawet spocony nie był. Mało co z krzesła nie spadłam gdy dostałam smsa z tą informację. Najwyraźniej szaleństwa przedszkolne robią swoje. Wniosek: jutro do śniadania obejdzie się bez R-ki.

Cukiereczek oczywiście był zachwycony, bo mógł się napić soczku. W porze obiadu, w której zawsze borykaliśmy się ze zbyt wysokim cukrem miał zaledwie 80! A przejęta Pani kucharka pyta mnie czy Jaś musi zjeść sałatę bo powiedział jej, że

nie lubię sałaty, ale być może muszę ją zjeść

Cóż nowy rozkład dnia i nowe poziomy sprawy do ogarnięcia.

Panie Wychowawczynie przejęte, ale bez problemu dają radę. Proszą tylko, żeby zawsze po pomiarze je informować czy wszystko jest ok, bo się boją, że coś mogłoby być nie w porządku.

A poza tym standard przedszkolny – był Hubert (największy przyjaciel Cukiereczka), była zabawka w ręku i były dzieci, które przypominają Jasiowi, że jak idzie na pomiar cukru to ma zabrać ze sobą plecak z „zestawem małego cukrzyka”.

Frankowi też nieźle poszło – obyło się bez histerii, z małym tylko wspomnieniem mamy i łezką podczas leżakowania. Ale dobrą reputację wszystkojedzącego dziecka, którą zasiał w przedszkolu Jaś, Franek dzielnie podtrzymuje żądaniem dokładek na każdy posiłek :)

A sprawę Kaczuszki udało się rozwiązać, gdyż Koleżanka zgodziła się na jabłuszko

Jak tam Wasze pierwsze dni w przedszkolu mijają?

7 Comments

 1. Oooo wlasnie niskie poziomy… W przedszkolu stosujemy mniejsze przeliczniki bo faktycznie te szalenstwa maja znaczenie :) i na prawde sie ciesze, ze Wasze przedszkole stanelo na wysokosci zadania :)

 2. oo to bardzo miło słyszeć,a jak sam Cukiereczek? podoba mu się?

  • MamaCukiereczka

   Wrzesień 3, 2014 at 9:18 pm

   Oczywiście! Cukiereczek nie mógł się doczekać pójścia do przedszkola. Codziennie przekonuje brata, że tam fajnie jest ale Franek na razie mało przekonany :)

 3. Mam nadzieję, że pomogę trochę cukrzykom w życiu codziennym. Jest taka aplikacja mobilna Diabetix dla cukrzyków, która zapisuje pomiary poziomu cukru we krwi i wysyła je od razu do naszego lekarza. Więcej info na stronie: http://www.diabetix.pl

 4. O matko, kiedy to było? A może wczoraj? Teraz facet wielki z góry na mnie patrzy… Zaczynaliśmy w przedszkolu integracyjnym- różnie bywało, ale z cała pewnością człowiek młody więcej zyskał niż stracił. Będzie dobrze!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2017 Mama Cukiereczka

Theme by Anders NorenUp ↑