Szkolenie dla Cukiereczkowych Rodziców

CZYLI SPOSÓB NA TO BY BAĆ SIĘ JESZCZE BARDZIEJ

1-Lomogram_2014-07-14_03-49-45-PM

Wszyscy Rodzice Nowych Cukiereczków zobowiązani są do odbycia 5 dniowego szkolenia dotyczącego cukrzycy, diety, jadłospisów, wkłuć, sytuacji kryzysowych itp.  Cukiereczek nie zostanie wypisany ze szpitala jeśli choć jeden z opiekunów nie odbył takiego szkolenia. Cukiereczki w wieku szkolnym uczestniczą w takim szkoleniu razem z Rodzicami.

Pierwszy dzień szkolenia za nami; mój słownik wzbogacił się w takie słowa jak: glikogen, aceton, ciała ketonowe, hipoglikemia i hiperglikemia, komórki beta. Głowa wiruje od ilości informacji choć to dopiero początek.

1-Lomogram_2014-07-14_03-52-54-PM

Kilka informacji trzeba wbić do głowy na mur beton – ilość cukru we krwi na czczo, 2 godziny po posiłku, 3 godziny po posiłku, przed snem i w nocy. Jak działa Humulin R, a jak działa Humulin N (to rodzaje insuliny przyjmowane przez Jasia).

Nie obyło się bez ciekawostek – mąż kilka razy „zagiął” Panią doktor wiedzą, której najwyraźniej Rodzice nie posiadają (ku oburzeniu mojego męża ja również nie wiedziałam/nie pamiętałam, że cukier w organizmie powstaje nie tylko z przyjmowanego pokarmu, ale także z wątroby w postaci glikogenu. Na pytanie Pani doktor skąd o tym wie, odpowiedział, że to jest przecież zupełnie podstawowa wiedza:)

Albo coś takiego: Kto z Was zna prawidłową odpowiedź na pytanie: „Proszę Państwa co my jemy?”. Bo nam wszystkim przyszła do głowy banalna odpowiedź „jedzenie” i dlatego to pytanie było podchwytliwe. Oczywiście prawidłowa odpowiedź (znów udzielona przez męża) brzmi: „węglowodany, białko, tłuszcze :)

Ciąg dalszy szkolenia nastąpi jutro…

2 Comments

  1. Własnie zostałam fanką Twojego męża… ;))

  2. Ojej. Zaczynam się bać :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2017 Mama Cukiereczka

Theme by Anders NorenUp ↑